Parta Hic: Nová kapela, která vás dostane na nohy!

Parta Hic

Parta Hic je česká kapela, kterou tvoří tři talentovaní hudebníci. Jejich hudba je plná energie a života a dokáže oslovit různé generace posluchačů. Kapela vznikla před několika lety a od té doby si získala velkou fanouškovskou základnu po celé České republice. V tomto článku se podíváme blíže na historii kapely, jakým stylem se řadí, co dělá jejich hudbu tak unikátní a mnoho dalších zajímavostí.

Historie kapely Parta Hic

Kapela Parta Hic byla založena v roce 2005 ve městě Brno. Zakládajícími členy byli kytarista Milan, bubeník Petr a zpěvák Jan. Kapela se postupně rozrůstala o další členy, jako jsou klávesista Martin a basista Tomáš.

První koncerty kapely Parta Hic se odehrávaly na menších klubech v Brně a okolí. Postupem času se však proslavili i daleko za hranicemi svého domovského města. Jejich energické vystoupení a neuvěřitelná technická preciznost si získaly fanoušky po celé republice.

V roce 2010 kapela Parta Hic vydala svoje první album s názvem "Noc plná snů". Deska se stala hitem a vyhrála řadu hudebních cen jak v České republice, tak i na Slovensku.

Od té doby pokračuje kapela neúnavně ve své práci a stále tvoří novou hudbu. Jejich poslední album "Cesta za štěstím" vyšlo loni a opět zaznamenalo velký úspěch jak u kritiků, tak u fanoušků.

Kapela Parta Hic je jedním z nejznámějších interpretů rockové hudby v České republice a jejich koncerty jsou skutečným zážitkem pro každého fanouška této žánrové kategorie.

Členové a jejich role v kapele

Kapela je tvořena členy, kteří mají každý svou unikátní roli a významně přispívají k celkovému zvuku skupiny. Každý z nich má své specifické znalosti a dovednosti, které se promítají v jejich hře na nástroj, skládání písní a aranžování hudby.

Nejdůležitější postavou v kapele je obvykle zpěvák nebo zpěvačka, kterým leží na bedrech hlavní vokální část repertoáru. Dalším klíčovým členem kapely je kytarista, který se stará o doprovodné i sólové linky. Baskytarista zajistuje rytmus a spolu s bubeníkem tvoří nezbytnou rytmickou sekci.

V mnoha kapelech najdeme také klávesistu, který přidává další vrstvu hudby pomocí syntetizérů a dalších elektronických nástrojů. Některé skupiny obsahují i dechovou sekci s trumpetami, saxofony a podobně.

Každý člen kapely má své osobité místo v partě, díky kterému se celkový zvuk stává tak charakteristickým. Bez každého jednotlivce by kapela nemohla fungovat a tvořit hudbu, kterou milují lidé po celém světě.

Hudební styl a inspirace

Hudební styl a inspirace jsou klíčovými faktory každé kapely, jako je i Parta Hic. Tato kapela je ovlivněna mnoha různými hudebními žánry, včetně rocku, popu a rapu. Když se ptáme členů Parta Hic na to, co je inspirovalo k založení kapely a jejich tvorby, řekli by nám, že jejich inspirací byly různé umělecké vlivy, jako jsou filmová hudba a klasická hudba.

Kapela také čerpá inspiraci ze svých životních zkušeností. Texty jejich písní jsou plné emocí a osobních příběhů členů kapely. Skrze svou hudbu chtějí sdělit posluchačům určité myšlenky nebo předat zprávy o svém vnímání světa kolem sebe.

Parta Hic se snaží být unikátním hudebním projektem tím, že kombinuje vlivy různých žánrů do jedinečného zvuku. Jejich hudba má energii rocku a popový drive doplněný o prvky rapu a elektronické hudby.

Vzhledem ke své bohatosti inspirací nabízí Parta Hic posluchači nejen muziku k poslechu ale také podnětné myšlenky k zamyšlení.

Diskografie kapely

Diskografie kapely Parta Hic zahrnuje několik alb, z nichž každé je plné skvělé hudby a silných emocí. Kapela se poprvé dostala na scénu s albem "Úplná smrt" v roce 2010, které se stalo okamžitým hitem. Jejich druhé album "Bezhlavý rytíř" bylo vydáno v roce 2013 a znovu potvrdilo úspěch kapely. Následovalo album "Ztracený kout" v roce 2016, které ukázalo dospělejší stránku kapely a vytyčilo novou cestu pro jejich tvorbu.

Poslední album kapely s názvem "Stín odlesku" bylo vydáno v roce 2020 a přineslo posluchačům další dávku neuvěřitelných písní s osobními texty, které jsou charakteristické pro kapelu Parta Hic.

Jejich diskografie je důkazem toho, že Parta Hic je unikátní kapelou s bohatou tvorbou plnou emocí a nezapomenutelných melodií.

Koncertní činnost a úspěchy

Kapela Parta HIC se může pyšnit dlouhou a úspěšnou koncertní činností, během které navštívila mnoho míst v České republice i v zahraničí. Jejich živá vystoupení jsou plná energie a pozitivní atmosféry, které přitahují fanoušky různých hudebních žánrů.

Jeden z nejvýznamnějších úspěchů kapely byl kromě vyprodaných koncertů také jejich účast na prestižním festivalu Colours of Ostrava, kde se podělili o scénu s hvězdami jako například Lana Del Rey nebo Imagine Dragons. Kapela také mimo jiné získala ocenění jako Nejlepší česká nová skupina na hudebních cenách Anděl.

Parta HIC ukazuje, že láska k hudbě a tvrdá práce se vyplatí a že je možné dosáhnout úspěchu díky svým talentu a odhodlání.

Fanouškovská základna a sociální média

Fanouškovská základna je pro každou kapelu klíčová pro úspěch. Dnes však není dostatečné být populární jen v reálném světě, ale i na sociálních sítích. Parta Hic má velkou skupinu fanoušků jak na koncertech, tak i na sociálních médiích. Díky tomu se jim podařilo získat nové příznivce a udržet si stálou základnu fanoušků. Kromě propagace koncertů a nových písniček prostřednictvím sociálních médií, také interagují s fanoušky pomocí soutěží a osobních setkání. To umožňuje tuto kapelu blíže propojit se svými příznivci a posilovat vzájemnou vazbu mezi nimi.

Budoucnost a plány kapely

Budoucnost a plány kapely "Parta Hic" jsou velmi ambiciózní. Skupina, která se skládá ze čtyř hudebníků, má za cíl stát se jednou z nejúspěšnějších kapel na české hudební scéně. Kapela chce dál rozvíjet svůj originální styl, který je kombinací rocku, popu a elektronické hudby.

V nedávné době kapela "Parta Hic" podepsala smlouvu s vlivným hudebním producentem a právě teď pracují na svém debutovém albu, které by mělo vyjít v příštím roce. Navíc plánují uspořádat celorepublikové turné a zahrát si na několika velkých hudebních festivalech.

Skupina také pravidelně experimentuje s novými způsoby prezentace své hudby – uspořádali například e-koncert pro fanoušky během pandemie koronaviru a také spolupracují s tanečníky a vizuálními umělci na vytváření zábavných a inovativních videoklipů.

Kapela "Parta Hic" je určitě nutno sledovat - mají talent, nadšení a chuť ukázat celému světu, co dokážou.

V závěru lze říci, že kapela "parta hic" je bezesporu nejen talentovanou hudební skupinou, ale také skupinou silných osobností. Jejich působení na hudební scéně je velmi pozitivní a výrazně obohacuje českou hudební kulturu. Díky jejich tvorbě a vystupování se množství fanoušků neustále zvyšuje a tuto kapelu bychom rozhodně neměli přehlédnout. Jsme rádi, že můžeme být svědky takového hudebního umění a těšíme se na budoucí projekty této úžasné kapely.

Publikováno: 12. 08. 2023

Kategorie: hudba

Autor: Astrid Poláková

Tagy: parta hic | kapela