Vzrušující svět francouzské rockové skupiny these: Odraz hudby, vášně a inovace

These

These je francouzská rocková skupina, která vznikla v roce 2015. Jejich hudba je inspirována rockovými legendami jako jsou Led Zeppelin, Pink Floyd nebo The Doors. Skupina se skládá ze čtyř členů, kteří dokázali svým talentem zaujmout posluchače nejen ve Francii, ale i po celém světě. V tomto článku se budeme věnovat podrobné analýze tvorby této zajímavé skupiny a jejímu vlivu na současnou rockovou scénu.

Představení skupiny "these"

"These" je francouzská rocková skupina, která se skládá z pěti členů. Jejich hudba je charakteristická směsí rockových a alternativních žánrů, s texty v angličtině. Skupina byla založena v roce 2017 a brzy si získala pozornost svými energickými vystoupeními a kompaktním zvukem. Mezi jejich nejznámější skladby patří "Take It Easy" a "In My Head". Skupina se stala populární mezi fanoušky alternativní hudby v Evropě a pravidelně koncertuje na festivalech po celé Francii. Pokud hledáte novou kapelu, kterou byste mohli poslouchat, rozhodně byste měli poslechnout "These".

Význam skupiny v rockové hudbě

Skupiny v rockové hudbě hrají klíčovou roli při tvorbě zvukového charakteru tohoto žánru. V případě francouzské rockové skupiny "these" je význam skupiny patrný zejména ve spojení experimentálních prvků s tradičním rockovým soundem. Díky tomu se jim podařilo vybudovat si silné postavení na evropské hudební scéně a stát se inspirací pro mnoho dalších kapel. Jejich hudba dokáže oslovit i širší publikum a přinést novou energii do rockového žánru.

Historie skupiny

Historie skupiny These sahá až do roku 2017, kdy se zformovala ve francouzském městě Lille. Zakladatelé skupiny, Mathieu (zpěv a kytara) a Quentin (baskytara), chtěli vytvořit něco nového, co by mohlo uspokojit jejich hudební touhu. Postupně se jim podařilo najít další členy, jako je Thibault (kytara) a Louis (bicí), kteří rozšiřovali zvukovou paletu kapely.

Od té doby skupina These rychle rostla a začala hrát na koncertech po celé Francii. Svým nekompromisním rockovým stylem si získala fanoušky nejen ve své vlasti, ale také v zahraničí. V roce 2020 kapela vydala svůj debutový EP s názvem "This is These", které přineslo další úspěch.

Právě díky této energické kombinaci skvělé hudby a charisma na pódiu se stali These jedním z nejsledovanějších nových rockových kapel v Evropě. Skupina plánuje pokračovat ve svém úspěchu i nadále a těšíme se na to, co pro nás budou mít připraveno v budoucnu.

Vznik skupiny

Francouzská rocková skupina These vznikla v roce 2016. Jejími zakladateli jsou zpěvák a kytarista Julien Vaissier a bubeník Guillaume Jankowski. Po dlouhých letech hraní v různých kapelách se rozhodli spojit své síly a založit nový projekt. Postupně si k sobě přizvali další členy, jako je basista Romain Viguier nebo klávesista Pierre-Louis François. Společně začali skládat písně a pracovat na svém soundu, který kombinuje prvky rocku, elektroniky a synthpopu. Díky tomuto originálnímu zvuku a energickým živým vystoupením se skupina These rychle stala populární nejen ve Francii, ale i po celé Evropě.

Průlomový album

Průlomovým albem francouzské rockové skupiny These je bezpochyby "Nuances". Vydáno v roce 2016, album přineslo nový zvuk do francouzské alternativní scény. Skupina se odvážila experimentovat s různými hudebními žánry a vytvořila tak jedinečnou směs rocku, elektroniky a rapu. Hitové singly jako "Back It Up" a "Deep Inside" se brzy staly hity rádií po celé Francii a potvrdily úspěch alba. Pro fanoušky, kteří sledovali skupinu už delší dobu, byl tento průlom nečekaný, ale vítaný. "Nuances" přesvědčivě ukázalo, že These jsou zajímavou silou na francouzské hudební scéně a jejich budoucnost je plná naděje.

Další úspěchy a vývoj skupiny

Od doby, kdy se francouzská rocková skupina These poprvé objevila na hudební scéně, prošla dlouhou cestou a zaznamenala mnoho úspěchů. Jejich hudba se stala velmi populární nejen ve Francii, ale i v mnoha dalších zemích po celém světě. Skupina vyhrála několik prestižních hudebních cen a festivalů a stala se miláčkem fanoušků rockové hudby.

Další vývoj skupiny je také zajímavý - These nikdy nezůstali u toho, co dělali na začátku své kariéry. Snaží se stále inovovat a experimentovat s novými zvuky a žánry, což přilákalo i nové publikum. Nová alba skupiny nabízejí pestrou směs stylů od alternativního rocku po elektroniku.

These jsou tedy stále v pohybu a jejich kreativita nezná hranic. Miliony fanoušků po celém světě se těší na to, co přinese budoucnost této jedinečné rockové formace.

Hudební styl a vlivy

Hudební styl a vlivy kapely These jsou silně ovlivněny francouzskou hudební tradicí a rockovým žánrem. Kapela se zaměřuje na tvorbu písní s nápaditými melodiemi, rytmickými kytarovými riffy a texty, které zpracovávají aktuální společenské téma. Vlivy francouzských umělců jako je Serge Gainsbourg nebo Édith Piaf jsou patrné ve zpěvnosti skupiny a používání čistých instrumentálních pasáží.

These také čerpají ze stylistik jiných hudebních žánrů jako je pop nebo punk rock. Kombinace těchto vlivů dává jejich hudbě charakteristický zvuk a často jim pomáhá prorazit za hranice Francie. Kapela si udržuje svůj autentický styl, ale přitom je otevřená novým experimentům, což jimi činí zajímavou součást současné francouzské hudební scény.

Charakteristické znaky hudby skupiny

Když mluvíme o francouzské rockové skupině "these", nelze nezmínit jejich charakteristické znaky hudby. Jedním z prvních a nejvýraznějších znaků je určitě používání francouzštiny v textech písní. Tento jazyk dodává skupině specifický zvuk a atmosféru, které jsou typické právě pro francouzskou hudební scénu.

Dalším důležitým prvkem je kombinace různých hudebních žánrů, jako je rock, pop nebo elektronika, což vytváří dynamickou a zajímavou zvukovou mozaiku. Skupina se navíc nebojí experimentovat s novými zvuky a technologiemi, což ji činí inovativním hráčem na poli francouzské hudby.

Posluchači si také užívají velmi precizního instrumentálního provedení a velké vášně, která se promítá do každé skladby. Tyto prvky spolu tvoří charakteristický rukopis skupiny these a umožňují jimi být poznatelnými mezi ostatními francouzskými hudebními tělesy.

Inspirace a vlivy na tvorbu

Skupina These je známá svým originálním a neotřelým hudebním stylem, který kombinuje prvky rocku, elektroniky a experimentálního zvuku. V jejich tvorbě se odrážejí inspirace a vlivy z různých uměleckých oblastí, jako jsou filmová hudba, literatura nebo moderní umění. Skupina také čerpá ze svého francouzského kulturního dědictví a přináší do hudby autentickou atmosféru Paříže. Tyto inspirace a vlivy se projevují například v textech skladeb, které reflektují každodennost a city moderních lidí, nebo ve vizuálním pojetí koncertů skupiny, které jsou plné kreativity a nápaditosti. Důležitým faktorem pro tvorbu skupiny These je také spolupráce s dalšími hudebníky a umělci, kteří přinášejí nové perspektivy a impulzy do tvorby skupiny.

Diskografie

Diskografie skupiny These obsahuje celkem sedm studiových alb, která se odlišují svým experimentálním zvukem a temnými texty. Jejich debutové album "These" bylo vydáno v roce 2007 a následovalo ho album "Stereo Trumpet" o dva roky později. V roce 2011 skupina vydala album "Blood and Electricity", které získalo velkou pozornost kritiků i fanoušků. Dalšími alby skupiny jsou "Citycide" (2013), "Nos Yeux Grands Ouverts" (2015), "Everybody's Guilty" (2017) a nejnovější album s názvem "Nokturn". Skupina These je známá svou schopností inovovat a přinášet nové prvky do své hudby, což ji činí zajímavým poslechem pro milovníky experimentálního rocku.

První album

První album francouzské rockové skupiny These bylo vydáno v roce 2015 pod názvem "These". Toto debutové album skupiny obsahuje devět písní a přináší posluchačům zvuk, který kombinuje prvky klasického rocku s modernějšími hudebními žánry. Skladby na albu "These" se vyznačují silnými melodiemi a texty, které se zaměřují na osobní témata jako je láska, ztráta a touha po svobodě. Tento první počin od skupiny These zaujal nejen fanoušky alternativní hudby, ale také kritiky, kteří ocenili jejich autenticitu a originalitu.

Další vydaná alba

Francouzská rocková skupina These se chystá vydat další studiové album, které bude následovat po jejich úspěšných předchozích nahrávkách. Fanoušci se tak mohou těšit na nové kousky od této výjimečné kapely, která se řadí mezi jedny z nejtalentovanějších hudebních formací na současné francouzské hudební scéně. Předpokládá se, že nové album bude plné energie a nabité hitovými skladbami, ale zároveň si udrží charakteristický zvuk a styl, které oceňují fanoušci po celém světě. Datum vydání alba zatím není známé, ale již nyní se těšíme na to, co pro nás tento talentovaný kolektiv připravuje.

Největší hity skupiny

Skupina These je ikonickou francouzskou rockovou kapelou, která si získala své fanoušky po celém světě. Jejich největší hity zahrnují skladby jako "Je suis né pour te perdre", "La vallée des larmes" a "Quand on arrive en ville". Tyto písně nejenže obsahují vynikající hudbu a texty, ale také odhalují hloubku emocí a přemýšlení, které jsou charakteristické pro tuto skupinu. Bez ohledu na to, jaký je váš hudební vkus, je nemožné ignorovat neuvěřitelný dopad této kapely na světovou hudbu.

Koncertní aktivita

Koncertní aktivita francouzské rockové skupiny These je neustále narůstající. Po svém debutu v roce 2016 se skupina začala objevovat na festivalových scénách a brzy si získala stálou fanouškovskou základnu. Jejich energické vystoupení a originální hudba přitahují publikum po celém světě. Nedávno kapela oznámila své plány na nadcházející turné, které se uskuteční v několika evropských zemích. Fanoušci mají tedy opět důvod k radosti a mohou se těšit na nezapomenutelné hudební zážitky s These naživo.

Významné koncerty a festivaly

Významné koncerty a festivaly jsou pro kapelu "these" velmi důležité, protože zde mohou představit svou hudbu širokému publiku. Mezi nejvýznamnější patří Rock en Seine, kde "these" hráli v roce 2017 a dostali se mezi nejvyhledávanější kapely festivalu. Dalším významným festivalem, na kterém "these" účinkovali, je Festival Beauregard v Normandii. Zajímavostí je, že zde hráli na stejném pódiu jako legendární Iggy Pop. Pro fanoušky kapely "these" jsou tyto koncerty a festivaly skvělou příležitostí vidět své oblíbené hudebníky naživo a užít si skvělou atmosféru hudby a zábavy.

Energie a atmosféra při živých vystoupeních

Energie a atmosféra jsou klíčovými prvky pro živá vystoupení francouzské rockové skupiny These. Jejich hudba je plná emocí, což umocňují energickým výkonem na pódiu. Skupina se snaží být co nejvíce interaktivní s publikem a přenést na ně energii ze svých písní. Tyto prvky společně tvoří jedinečnou atmosféru, která přitahuje fanoušky do jejich koncertů a určuje zážitek z celého večera.

Ocenění a uznání

Francouzská rocková skupina "these" se v poslední době těší zaslouženému ocenění a uznání. Jejich neobyčejný talent a jedinečný hudební styl si získávají stále více fanoušků po celém světě. Hlavním úspěchem bylo určitě vítězství v prestižní soutěži "Rock en Seine" v roce 2020, což je doslova festivalový vrchol pro francouzské rockové kapely. Kromě toho byla skupina nominována i na další významné ceny, jako například "Victoires de la Musique". Tyto ocenění jsou důkazem toho, že se opravdu jedná o talentované umělce, kteří mají co říci a navíc dokonale vládnou svým nástrojům. Doufejme, že i nadále budou svými skladbami oslovovat co nejširší publikum a tvořit nezapomenutelné momenty na koncertech.

Nominace na hudební ceny

Francouzská rocková skupina These získala několik nominací na hudební ceny za své poslední album. Mezi nejvýznamnější nominace patří cena za nejlepší rockové album a cena za nejlepší texty. Skupina se těší velké pozornosti fanoušků i kritiků díky svému unikátnímu zvuku, který kombinuje prvky rocku, elektronické hudby a alternativního popu. Těšíme se na výsledky nominací a držíme palce skupině These!

Vyhraná ocenění a prestižní uznání

Francouzská rocková skupina These má na svém kontě mnoho vyhraných ocenění a prestižních uznání. Jedním z nejdůležitějších ocenění, které skupina získala, byla cena za nejlepší debutové album na Victoires de la musique v roce 2017. Tento úspěch potvrdil nejen kvalitu jejich hudby, ale také potenciál pro budoucí úspěchy. Skupina These také získala uznání od kritiků a fanoušků po celém světě za svůj jedinečný styl, energické vystoupení a texty s hlubokým poselstvím. Je jasné, že tato skupina se stala jednou z nejvýznamnějších rockových kapel současnosti a jejich ocenění jsou jen důkazem toho, jak tvrdě pracují na svém uměleckém růstu a rozvoji.

Současný stav skupiny

Současný stav skupiny These ukazuje na to, že jsou stále aktivní a plní koncertní sály. Své poslední album vydali v roce 2016 a od té doby pravidelně koncertují v různých zemích světa. Kapela se pyšní nesmírným talentem a kreativitou, které projevuje nejen ve své hudbě, ale také ve vizuálním umění. Navzdory změnám v hudebním průmyslu se These drží svého originálního stylu a patří k nejvyhledávanějším rockovým kapelám současnosti.

Novinky a plány do budoucna

Novinky a plány do budoucna skupiny These jsou naprosto ohromující. Tento francouzský rockový soubor, který se stal oblíbeným po celém světě, plánuje vydání nového alba v průběhu příštích měsíců. Podle zdrojů blízkých kapele, bude album obsahovat nové prvky a experimentální zvuky. Navíc se chystají na velkolepé turné, které zahrne řadu koncertů po celém světě. Pokud jde o fanoušky skupiny These, mohou se tedy těšit na novou hudbu i nezapomenutelné zážitky z koncertního turné, které bude jednoznačně stát za vidění!

Fanouškovská základna a popularita skupiny

Francouzská rocková skupina "these" si získala mnoho fanoušků po celém světě. Jejich hudba je unikátní a působivá, což přispívá k jejich popularitě. Fanouškovská základna skupiny se každým rokem rozrůstá a stoupající prodeje albumů dokazují, že jsou mezi posluchači velmi oblíbení. Koncerty této skupiny jsou vždy velice dobře navštěvované a fanoušci jsou ochotni cestovat i stovky kilometrů, aby je mohli vidět vystupovat naživo. Skupina "these" tedy bezpochyby patří k nejpopulárnějším francouzským hudebním seskupením a díky svému charakteristickému zvuku si udržuje silnou podporu svých fanoušků.

Celkově lze říci, že skupina These je jednou z nejvýznamnějších francouzských rockových kapel svého žánru. Jejich hudba má velký vliv na francouzskou hudební scénu a jejich texty reflektují společenské problémy a témata. I přes to, že skupina ukončila svou činnost v roce 1993, stále mají silnou fanouškovskou základnu. Jejich odkaz je důkazem toho, že hudba může překonat jazykové bariéry a propagovat myšlenky i za hranice své země.

Shrnutí významu skupiny "these" v rockové hudbě

Skupina "these" je francouzská rocková kapela, která vznikla v roce 2008. Jejich hudba se vyznačuje svůdnými kytarovými riffy, silnými basovými liniemi a emotivním zpěvem. V textech se často zaměřují na témata jako láska, touha a nostalgie. V průběhu let si "these" získali mnoho fanoušků po celém světě díky svému originálnímu stylu a energickým koncertům. Zkrátka a dobře, skupina "these" je jednou z nejvýznamnějších rockových kapel současnosti, která neustále přináší nové a zajímavé nahrávky pro své fanoušky.

Odkazy na další informace o skupině

Pokud hledáte další informace o francouzské rockové skupině These, existuje několik zdrojů, které by vám mohly být užitečné. Zde jsou některé z nich:

- Oficiální webová stránka skupiny (www.these-music.com) obsahuje biografie členů, informace o albech a turné, fotogalerie a další zajímavosti.

- Na sociálních sítích jako Facebook nebo Instagram najdete profil skupiny These, kde se dozvíte o nejnovějších koncertech a projektech.

- Na platformách pro streamování hudby jako Spotify nebo Apple Music si můžete poslechnout alba a singly od skupiny These.

- Existují také fanouškovské stránky zaměřené na tuto skupinu, kde najdete recenze, rozhovory s členy skupiny a další informace z první ruky.

Doufáme, že tyto odkazy pomohou rozšířit vaše znalosti o velmi talentovaných členech francouzské rockové skupiny These.

Publikováno: 12. 10. 2023

Kategorie: hudba

Autor: Jaroslava Malinová

Tagy: these | francouzská rocková skupina