Werk Arena: Koncerty, které vás roztančí!

Werk Arena

Co je to Werk Arena?

Werk Arena je moderní multifunkční hala nacházející se v Třinci, v Moravskoslezském kraji. Byla otevřena v roce 2014 a od té doby se stala významným centrem sportovních a kulturních akcí v regionu. Hala je domovským stánkem hokejového klubu HC Oceláři Třinec, který hraje v nejvyšší české hokejové lize.

Kromě hokejových zápasů se v hale konají také koncerty, kongresy, výstavy a další společenské akce. Díky své variabilitě a modernímu vybavení dokáže Werk Arena uspokojit i ty nejnáročnější požadavky. Kapacita haly se liší v závislosti na typu akce. Pro hokejové zápasy je k dispozici 5200 míst k sezení, zatímco na koncerty se do haly vejde až 8000 diváků.

Werk Arena je vybavena špičkovou zvukovou a světelnou technikou, která zaručuje nezapomenutelný zážitek z každé akce. Pro návštěvníky je k dispozici restaurace, bary a další zázemí. Díky své poloze v centru Třince je hala snadno dostupná jak autem, tak i veřejnou dopravou.

Kromě samotné haly se v areálu nachází také tréninková hala, posilovna a další zázemí pro sportovce. Werk Arena se tak stala komplexním sportovním centrem, které slouží nejen profesionálům, ale i široké veřejnosti.

Kapacita a uspořádání

Kapacita a uspořádání koncertního sálu či multifunkční arény se liší dle zaměření a velikosti daného prostoru. Menší koncertní sály, často součástí kulturních domů či divadel, pojmou stovky diváků a nabízejí intimnější atmosféru. Naopak, mohutné multifunkční arény, hostitelé největších hvězd a sportovních událostí, pojmou i desítky tisíc návštěvníků.

Uspořádání prostoru se přizpůsobuje charakteru akcí. Koncertní sály mívají zpravidla stupňovité hlediště s pevnou či variabilní konfigurací sedadel, optimalizovanou pro akustický zážitek. Využívají se i balkony a lóže pro exkluzivnější zážitek. Naopak, multifunkční arény umožňují variabilnější uspořádání. Plocha se dá uzpůsobit pro sezení s různou mírou komfortu, stání, nebo kombinaci obojího. Moderní technologie umožňují rychlou transformaci dle typu akce.

Při výběru místa konání hraje kapacita a uspořádání klíčovou roli. Pořadatelé zvažují předpokládanou návštěvnost, typ akce a celkovou atmosféru, kterou chtějí navodit. Pro komornější koncert komorní hudby se hodí menší sál s důrazem na akustiku, zatímco pro rockový koncert je vhodnější prostornější aréna s možností stání.

Historie a významné události

Werk Arena a Koncertní sál tvoří důležitou součást kulturního dění v našem městě. Původně se na tomto místě nacházela továrna, která po svém uzavření v 90. letech chátrala. Naštěstí si potenciál tohoto prostoru všimla skupina nadšenců, kteří se rozhodli jej přeměnit na multifunkční centrum. Po náročné rekonstrukci, která trvala několik let, byla v roce 2005 slavnostně otevřena Werk Arena. Od té doby se stala domovem pro řadu sportovních klubů a hostila nespočet koncertů, divadelních představení a dalších kulturních akcí.

Mezi nejvýznamnější události, které se zde odehrály, patří bezesporu mistrovství světa v hokeji v roce 2015. Werk Arena tehdy hostila zápasy základní skupiny a stala se svědkem nezapomenutelných sportovních výkonů. Kromě sportovních událostí se Werk Arena pyšní i bohatou koncertní historií. Na jejím pódiu vystoupily hvězdy světového formátu jako například Madonna, Rolling Stones nebo Bruce Springsteen. Koncertní sál, který je součástí komplexu, pak nabízí intimnější prostředí pro komornější hudební produkce a divadelní představení.

V současnosti je Werk Arena a Koncertní sál živým centrem kultury a zábavy, které přitahuje návštěvníky z celého regionu. Díky své poloze v centru města a výborné dopravní dostupnosti je snadno dostupná pro všechny.

Adresa a dostupnost

Werk Arena a Koncertní sál se nachází na adrese U Stadionu 2600/2, 702 00 Ostrava-Moravská Ostrava. Díky své poloze v srdci Ostravy je snadno dostupná jak pro obyvatele města, tak i pro návštěvníky z jiných koutů České republiky i ze zahraničí.

Autem se k aréně dostanete pohodlně po dálnici D1 (exit 362), parkování je zajištěno na přilehlých parkovištích s dostatečnou kapacitou. Pro návštěvníky cestující vlakem je nejbližší vlaková zastávka Ostrava-střed, odkud je to k aréně cca 15 minut pěšky. Cestu z centra města i od vlakového nádraží obsluhují také pravidelné linky MHD, zastávka "Výstaviště" se nachází přímo u arény.

Pro detailnější informace o dostupnosti a parkování doporučujeme navštívit oficiální webové stránky Werk Areny, kde najdete aktuální informace o dopravní situaci a mapku s vyznačenými parkovacími zónami.

Vstupenky a program akcí

Vstupenky na akce ve Werk Aréně a Koncertním sále si můžete pořídit několika způsoby. Nejjednodušší a nejrychlejší je nákup online. Stačí navštívit webové stránky Werk Areny, vybrat si akci, o kterou máte zájem, a postupovat dle pokynů. Online systém vám umožní vybrat si konkrétní místa a vstupenky si rovnou vytisknout.

Pokud preferujete osobní kontakt, můžete si vstupenky zakoupit v pokladně Werk Areny. Pokladna je otevřena vždy hodinu před začátkem akce. Doporučujeme však dorazit s dostatečným předstihem, abyste se vyhnuli případným frontám.

Pro ty, kteří si chtějí užít akci bez starostí, nabízíme možnost rezervace vstupenek telefonicky. Stačí zavolat na naši zákaznickou linku a náš operátor vám s rezervací rád pomůže. Rezervované vstupenky je pak nutné vyzvednout a zaplatit v pokladně Werk Areny nejpozději hodinu před začátkem akce.

Program akcí ve Werk Aréně a Koncertním sále je pestrý a uspokojí i ty nejnáročnější diváky. Pravidelně se u nás konají koncerty populární hudby, rockové a metalové festivaly, divadelní představení, muzikály, taneční show, sportovní utkání a další kulturní a společenské akce. Aktuální program akcí naleznete na webových stránkách Werk Areny, kde si můžete prohlédnout i podrobný popis jednotlivých akcí a fotografie z minulých ročníků.

Nenechte si ujít jedinečnou atmosféru Werk Areny a Koncertního sálu a užijte si nezapomenutelný kulturní zážitek. Těšíme se na vaši návštěvu!

Publikováno: 01. 07. 2024

Kategorie: hudba

Autor: Johana Nováková

Tagy: werk arena | koncertní sál